22.05.2001 р., Прес-служба Національної ради

Повідомлення для ЗМІ

Мета - розвиток ЗМІ

22 травня відбулася зустріч голови Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Б.І.Холода і члена Національної ради М.Л.Княжицького з американськими спеціалістами з питань ЗМІ. Деніел Делюс, Елізабет Такер та Деніс Чандлер працюють над проектом оцінки інформаційного середовища в Україні з метою надати Американській Агенції з Питань Міжнародного Розвитку (USAID) рекомендації щодо подальших програм розвитку ЗМІ в Україні.

Було зазначено, що ця організація здійснює фінансову, консультаційну та навчальну допомогу, для чого вивчає та аналізує запропоновані для реалізації проекти за допомогою залучених експертів, якими і є американські спеціалісти. Розглянувши можливості USAID, представники Національної ради запропонували кілька проектів - сприяння у створенні інформаційного центру Національної ради, здійснення перекладів законодавчих документів європейських країн, США та Канади у сфері телебачення і радіомовлення, направлення на стажування фахівців Національної ради, сприяння у забезпеченні теле- і радіокомпаній України програмним продуктом, розвиток регіонального мовлення.

Експерти USAID запевнили, що пропозиції Національної ради будуть враховані про роботі над рекомендаціями.


16.05.2001 р., Прес-служба Національної ради

Повідомлення для ЗМІ

IV Українсько-польський економічний форум

16 травня відбулася зустріч голови Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Б.І.Холода з керівниками провідних телерадіокомпаній України, на якій обговорювалася участь в українсько-польському економічному Форумі, що проходитиме за дорученням Президентів України Л.Д.Кучми і Республіки Польща А.Кваснєвського 3-4 червня ц.р. у Дніпропетровську.

Метою Форуму є встановлення та розвиток партнерських стосунків між польськими і українськими промисловими, економічними, банківськими, інформаційними структурами. У Форумі візьмуть участь офіційні делегації двох країн на чолі з Президентами України і Республіки Польща (близько 200 представників ділових кіл від кожної країни).

Одна із секцій Форуму буде присвячена засобам масової інформації, зокрема розвитку співробітництва між теле- і радіокомпаніями України та Польщі.

Очолять роботу секції: з української сторони - голова Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення п.Борис Холод і з польської сторони - голова Крайової ради з радіомовлення і телебачення Республіки Польща п. Януш Браун.

Організація секції за участю представників польських і українських теле- і радіокомпаній на Дніпрпетровському Форумі стала результатом реалізації Протоколу про співпрацю між Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення і Крайовою радою з радіомовлення і телебачення Республіки Польща, підписаного у березні 2001 р.

На секції ЗМІ будуть обговорені питання співробітництва між польськими і українськими партнерами:

  • налагодження прямих контактів між загальнонаціональними і регіональними теле- і радіокомпаніями двох країн;
  • врегулювання питань прикордонного співробітництва;
  • сприяння створення у Варшаві корпункту українського телебачення;
  • забезпечення польської та української меншин обох країн теле- і радіопрограмами.

Учасники зустрічі дійшли згоди, що IV Дніпропетровський Форум повинен відіграти значну роль у розвитку україньско-польського співробітництва, а тому слід докласти всіх зусиль для широкого висвітлення у засобах масової інформації двох країн.


27.04.2001 р., Прес-служба Національної ради

Повідомлення для ЗМІ

Перелік каналів та частот мовлення,

на право користування якими

Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення оголошено конкурс

№ п/п

Населений пункт

Номер каналу або частота

Потужність передавача, кВт

Кількість годин на конкурс

Телебачення

 1.

Біловодськ

35 ТВК

0,1

24 г/д

 2.

Сватово

48 ТВК

0,1

24 г/д

 3.

Білокуракіне

42 ТВК

0,1

24 г/д

 4.

Луганськ

21 ТВК

1,0

24 г/д

 5.

Донецьк

6 ТВК

1,0

24 г/д

 6.

Донецьк

57 ТВК

5,0

24 г/д

 7.

Торез

43 ТВК

0,1

24 г/д

 8.

Костянтинівка

26 ТВК

0,1

24 г/д

 9.

Маріуполь

51 ТВК

1,0

24 г/д

 10.

Краматорськ

51 ТВК

5,0

24 г/д

 11.

Артемівськ

48 ТВК

0,1

24 г/д

 12.

Малин

24 ТВК

0,1

24 г/д

 13.

Комсомольське

38 ТВК

0,1

24 г/д

 14.

Ромни

31 ТВК

0,1

24 г/д

 15.

Ромни

43 ТВК

0,1

24 г/д

 16.

Чорноморське

38 ТВК

0,04

24г/д

 17.

Миколаїв

25 ТВК

1,0

24 г/д

 18.

Одеса

42 ТВК

1,0

24 г/д

 19.

Дніпропетровськ

57 ТВК

1,0

24 г/д

Радіомовлення

1.

Київ

96, 4 МГц

1,2

24г/д

2.

Донецьк

99, 0 МГц

0,1

24 г/д

3.

Одеса

90,6 МГц

0,5

24 г/д

4.

Харків

107,0 МГц

0,1

24 г/д

5.

Дніпропетровськ

91,4 МГц

0,5

24 г/д

6.

Запоріжжя

102,7 МГц

0,5

24 г/д

7.

Дніпропетровськ

101,5 МГц

1,0

24 г/д

8.

Одеса

68,36 МГц

5,0

24 г/д

9.

Миколаїв

102,1 МГц

1,0

24 г/д

10.

Одеса

101,8 МГц

5,0

24 г/д

11.

Харків

73,79 МГц

1,0

24 г/д

 

Заяви на участь у конкурсі приймаються протягом 30 діб з дня опублікування за адресою:

01025, м. Київ – 25, вул. Десятинна, 14, Ліцензійний відділ, т. 462-05-34


27.04.2001 р., Прес-служба Національної ради

Повідомлення для ЗМІ

ЗАЯВА

прес-служби Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення

Наведення порядку в телерадіомовному просторі, що здійснює Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення, нерідко викликає спротив з боку деяких телерадіокомпаній, громадських організацій, окремих народних депутатів, представників владних структур.

Останнім часом мають місце дискусії навколо ТРО "Іштар", "Континент" та інших, термін дії ліцензій яких завершився і яких не визнано переможцями у конкурсі. При прийнятті рішень Національна рада керується конкретними аргументами. Так, ТРО "Іштар" не виконала ліцензійних умов щодо наповнення ефіру продуктом власного виробництва. Це стало основною причиною офіційних попереджень, надісланих даній ТРО Нацрадою. В ТРО "Континент" зафіксовано порушення обсягів мовлення (24 год. замість 12 згідно ліцензії), значна фінансова заборгованість перед Державним інноваційним фондом, невідповідність нормам чинного законодавства, трансляції зарубіжних мовників.

Попри наведені вище факти, на захист вищезгаданих ТРО заповзято виступають і, як не дивно, державні службовці високого рангу. Так, Державний комітет інформаційної політики, телебачення і радіомовлення у своїй заяві щодо дій Національної ради при ліцензуванні радіокомпанії "Континент" вбачає якусь "кризову ситуацію", звуження сфери свободи слова в Україні, і, навіть, "віддалення від державного курсу на інтеграцію в європейські структури" (?!). Комітет бере на себе невластиву йому функцію оцінки діяльності конституційного позавідомчого державного органу, яким є Національна рада, підзвітна виключно Президентові України і Верховній Раді України. Водночас Держкомінформполітики виходить за межі, окреслені положенням щодо його повноважень, які не поширюються на недержавні телерадіоструктури.

Разом з тим настає період ліцензування і державних телерадіоорганізацій. Передбачена законодавством їхня пріоритетність на радіочастоти і телеканали має визначатися відповідно до обсягів державного замовлення на підготовку і розповсюдження телерадіопрограм. Та саме це своє завдання Держкомінформполітики виявився неспроможним поки що реалізувати, захопившись галасливими політизованими заявами.

Національна рада, діючи у рамках чинного законодавства, в атмосфері гласності й відкритості і надалі сприятиме утвердженню та становленню вітчизняних електронних ЗМІ, підвищенню якості теле- і радіопрограм, входженню України у світовий телерадіоінформаційний простір.

 

23.04.2001 р., Прес-служба Національної ради

Повідомлення для ЗМІ

Національна рада підзвітна своєму народові

Ці слова, сказані головою Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Борисом Холодом стали лейтмотивом робочої зустрічі членів Національної ради з послами зарубіжних країн, що відбулась на їх прохання 23 квітня. В зустрічі взяли участь члени Національної ради України та Карлос Паскуаль - Посол Сполучених Штатів Америки в Україні, Паскаль Фієскі - Посол Франції в Україні, Ханс-Йохен Шмідт - Тимчасовий повірений у справах Німеччини, Дональд МакЛарен - Тимчасовий повірений у справах Великої Британії.

Представників дипломатичного корпусу зарубіжних держав цікавили, зокрема, питання про хід ліцензування телерадіоорганізацій України та прозорість цього процесу. Жодне з питань, що піднімалось на зустрічі не було обійдено. Голова та члени Національної ради навели конкретні факти, статистику, що підтверджує неупередженість Національної ради до ліцензування тієї чи іншої телерадіоорганізації.

Під час робочої зустрічі була підтверджена позиція Нацради щодо підтримки співробітництва вітчизняних та зарубіжних електронних ЗМІ виключно в правовому колі України. Саме в цьому вимірі Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення нещодавно підписано протоколи намірів про співпрацю з подібними державними інституціями Росії та Республіки Польща.

 

17.04.2001 р., Прес-служба Національної ради

Повідомлення для ЗМІ

Переможці конкурсного відбору на канали мовлення, оголошеного 01.01.2001 р., станом на 13.04.2001 р.

Радіомовлення:

73,64 МГц (м.Київ) - ПП "Фост дракону рекордз", м.Київ.

106,6 МГц (м.Одеса) - АТВТ "Глас", м.Одеса.

105,3 МГц (м.Одеса) - АТЗТ "Раді. О", м.Одеса.

104,6 МГц (м.Миколаїв) - АТЗТ "Раді. О", м.Одеса.

107,3 МГц (м.Дніпропетровськ) - Комерційне підприємство "Радіо Мікс", м.Новомосковськ.

107,5 МГц (м.Запоріжжя) - ТОВ "Ностальжі", м.Запоріжжя.

102,5 МГц (м.Токмак) - ТОВ "Ностальжі", м.Запоріжжя.

101,8 МГц (м.Запоріжжя) - ТОВ "Радіостанція "Великий Луг", м.Запоріжжя.

104,0 МГц (м.Дніпропетровськ) - Компанія "Нова хвиля", м.Новомосковськ.

105,7 МГц (м.Харків) - Компанія "Нова хвиля", м.Новомосковськ.

103,0 МГц (м.Харків) - АТ "Онікс", м.Харків.

102,3 МГц (м.Сімферополь) - ТОВ "Студія "Артекс", м.Сімферополь.

103,8 МГц (м.Одеса) - ТРК "52 канал", м.Одеса.

104,0 МГц (м.Київ) - Компанія "Нова хвиля", м.Новомосковськ.

100,9 МГц (м.Київ) - АТ "Онікс", м.Харків.

103,1 МГц (м.Київ) - ТОВ ""Ю-Бі-Сі Радіо Люкс", м.Київ.

Телебачення:

8 ТВК (м.Балта Одеської області) - ТОВ "Балтінформкомпанія", м.Балта.

3 ТВК (м. Іллічівськ) - ЗАТ ТРК "Іллічівське телебачення", м.Іллічівськ.

5 ТВК (м.Чернігів) - Комунальне підприємство "Телерадіоагенство "Новий Чернігів", м.Чернігів.

11 ТВК (м.Дніпропетровськ) - ДП "ТРК "Стерх" ТОВ "Рекламне агенство "Собор", м.Дніпропетровськ.

11 ТВК (м.Нововолинськ) - ДП "ТРК "Аверс" ВАТ "Корпорація "Аверс", м.Луцьк

31 ТВК (м.Берислав Херсонської області) - ЗАТ "Новий канал", м.Київ.

34 ТВК (м.Дніпропетровськ) - АТЗТ "Телевізійна служба Дніпропетровська", м.Дніпропетровськ.

41 ТВК (м.Сарни, Рівненської області) - ТОВ "Телерадіокомпанія Рівне 1", м.Рівне.

34 ТВК (м.Чернівці) - Чернівецька асоціація комерційної телекомпанії "ТВА", м.Чернівці.

29 ТВК (м. Севастополь) - ЗАТ "ТК "ТЕТ", м. Київ.

52 ТВК (м.Одеса) - ТОВ ТРК "ICTV", м.Київ.

45 ТВК (м.Одеса) - АТВТ "АРТК "Глас", м. Одеса.

26 ТВК (м.Одеса) - ТРК "Одеса Плюс", м.Одеса.

34 ТВК (м.Ізмаїл) - Центр естетичного виховання, м.Ізмаїл.

40 ТВК (м.Вінниця) - ТК "ТЕТ", м.Київ.

40 ТВК (м.Керч) - ТРК "Керч", м.Керч.

26 ТВК (м.Луганськ) - ТОВ "ІРТА", м.Алчевськ.

10 ТВК (м.Антопіль) - ТРК "ММЦ-СТБ", м.Київ.

8 ТВК (м.Запоріжжя) - ТОВ "Запорізька незалежна ТРК "ТВ-5", м.Запоріжжя.

31 ТВК (м.Ковель) - ТОВ "Телевізійний центр Ковель", м.Ковель.

23 ТВК (м.Вінниця) - ТРК "ВІТА", м.Вінниця.

25 ТВК (м.Дубно) - ТОВ "Дубенська телевізійна станція", м.Дубно.

41 ТВК (м.Ялта) - ТРК "Жиса", м.Сімферополь.

30 ТВК (м.Сімферополь) - ТРК "Жиса", м.Сімферополь.

Розгляд справ поданих на конкурс продовжується.

 

17.04.2001 р., Прес-служба Національної ради

Повідомлення для ЗМІ

З візитом до Москви

17-18 квітня відбувається робочий візит делегації Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення до Москви на запрошення Міністерства Російської Федерації у справах преси, телерадіомовлення та засобів масових комунікацій. Даний візит є результатом попередніх зустрічей, що відбулись між представниками обох сторін як у Москві так і в Києві. Він ставить за мету: встановлення контактів між керівництвом відомств двох держав, обговорення питань законодавчого врегулювання, зокрема, трансляції російських теле- і радіокомпаній на територію України, дотримання паритетності у здійсненні теле- і радіоінформаційного обміну між двома країнами, мовлення у прикордонних регіонах України і Росії.

В програмі візиту заплановано переговори голови Національної ради Холода Б.І. з міністром Російської Федерації у справах преси, телерадіомовлення та засобів масових комунікацій Лєсіним М.Ю., а також передбачається підписання Протоколу намірів про Укладення Угоди про співробітництво. В планах візиту – обговорення питань сприяння українській діаспорі Росії у забезпеченні її телерадіомовним продуктом з України.

Це вже друга офіційна зустріч делегації Національної ради на міжнародному рівні. Перша зустріч відбулась 20 - 23 березня 2001 р. у Варшаві, з представниками Ради крайової з питань радіомовлення і телебачення Республіки Польща.

 

13.04.2001 р., Прес-служба Національної ради

Повідомлення для ЗМІ

13 квітня на засіданні Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення продовжено розгляд заяв претендентів, зокрема на радіочастоти в місті Києві. Розглядались 3 частоти, на які відповідно претендували: на частоту 100,9 МГц - 10 претендентів, на 104,0 МГц - 13 претендентів, на 103,1 МГц – 13 претендентів.

Згідно Рішення Національної ради переможцями конкурсного відбору визнані: на частоті 100,9 МГц - АТ “Онікс” (м. Харків), на частоті 104,0 МГц – компанія “Нова хвиля” (м. Новомосковськ), на частоті 103,1 МГц – ТОВ “Ю-Бі-Сі Радіо Люкс” (м. Київ).

Станом на 13.04.2001 р. рішення Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення прийнято по 40 переможцям на телеканали та радіочастоти конкурсу, оголошеного 01.01.2001 р. З них віддано перевагу 33 місцевим та 7 регіональним телерадіоорганізаціям.

Як відомо, 12 квітня 2001 року представники Спілки молоді регіонів пікетували Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення, звинувачуючи її в недостатній увазі до місцевих телерадіокомпаній. Схоже, що підстав для подібних звинувачень, згідно наведеної вище статистики, немає.

 

08.04.2001 р., Прес-служба Національної ради

Прес-реліз

Умови і принципи ліцензування каналів мовлення визначені базовими Законами України “Про телебачення і радіомовлення”, “Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення”, Положеннями “Про порядок ліцензування каналів мовлення”, “Про умови конкурсу на отримання ліцензії”, Тимчасовим Положенням “Про порядок ретрансляції (трансляції) телеканалів в мережах кабельного, ефірно-кабельного телебачення”. Всі вищезгадані документи опубліковані в центральній пресі.

На основі українського законодавства новий склад Нацради розпочав оголошення конкурсів на канали і частоти мовлення (з опублікуванням в газеті “Говорить і показує Україна”), перший пакет (з 51 каналу і частот) – 1 січня 2001 р., другий пакет (з 64 каналів і частот) – 22 березня 2001 р.

1 березня 2001 року Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення прийнято рішення про внесення змін до Положення “Про умови конкурсу на отримання ліцензії”.

Зокрема, пункт 2.7 викладено в такій редакції: “Підбиття підсумків конкурсного відбору здійснюється не пізніше тримісячного строку з моменту публікації оголошення про його початок”. Даний пункт також доповнено новим абзацом: “Встановити термін реєстрації заяв – 30 днів з моменту публікації оголошення. Термін опрацювання заявних документів службами Національної ради – 30 днів після закінчення дати їх реєстрації. Термін на розгляд заявних документів Експертною комісією – 30 днів після розгляду їх службами Національної ради”.

Дані зміни викликані вдосконаленням діяльності Експертної комісії. Вони спрямовані на об’єктивний, повноцінний і своєчасний розгляд документів претендентів.

29 березня 2001 р. Національною радою прийнято Концепцію ліцензування регіональних каналів мовлення, якою визначено пріоритети за телерадіоканалами, які зобов’язуються:

1. Створювати та експлуатувати загальнонаціональні канали мовлення.

2. Створювати та експлуатувати місцеві канали мовлення у разі їх фінансової та творчої спроможності.

3. Створювати та експлуатувати місцеві канали мовлення із використанням ліцензій на ретрансляцію українських каналів, які мають ліцензію Національної ради.

4. Всі пріоритети вважаються чинними, якщо не було зафіксовано порушень з боку ТРО чинного законодавства України.

29 березня голова Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення вручив перші ліцензії нового зразка 8 телерадіокомпаніям України (студіям проводового радіомовлення).

Станом на 8 квітня 2001 р. на засіданні Експертної комісії розглянуто документи 74 ТРО, що подали заявки на конкурс. Рішення Національної ради про визначення переможців конкурсу прийнято по 20 ТРК. З них віддано перевагу 15 місцевим ТРК та 5 регіональним ТРК.

 

30.03.2001 р., Прес-служба Національної ради

Повідомлення для ЗМІ

30 березня в Національній раді Україні з питань телебачення і радіомовлення відбулась зустріч голови Національної ради Бориса Холода з тимчасово повіреним Республіки Польща в Україні Войцехом Зандковським. Під час зустрічі Голова Нацради проінформував польську сторону про недавні переговори делегації Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення з делегацією Крайової ради з радіомовлення і телебачення Республіки Польща, що відбулась у Варшаві.

Польська сторона була проінформована про завдання, які вирішує Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення та про хід ліцензування телерадіоорганізацій.

Було висловлено взаємне бажання сприяти через телерадіоінформаційний простір обох держав у налагодженні більш ефективної економічної та міжнародної співпраці. Зокрема, йшлось про підготовку обмінних програм для польського і українського телебачення.

Борис Холод повідомив, що в жовтні нинішнього року Національна рада України чекає з візитом до себе представницьку делегацію Крайової ради з радіомовлення і телебачення республіки Польща.

 

16.03.2001 р., Прес-служба Національної ради

Повідомлення для ЗМІ

Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення 15 березня 2001 р. затвердила Положення “Про порядок ретрансляції (трансляції) телеканалів в мережах кабельного, ефірно-кабельного телебачення”.

Це Положення визначає порядок діяльності організацій, що здійснюють ретрансляцію (трансляцію) в кабельних телемережах, створюють та експлуатують телерадіомовні, телеінформаційні мережі, системи кабельного та ефірно-кабельного телебачення в Україні. Положення визначає порядок ліцензування каналів в мережах кабельного, ефірно-кабельного телебачення.

Дане Положення діє до прийняття відповідного Закону України про кабельне, ефірно-кабельне телебачення.

На засіданні Національної ради також затверджено склад робочої групи по підготовці Концепції розвитку телерадіоінформаційного простору України, яку очолив голова Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Борис Холод.

 

11.03.2001 р., Прес-служба Національної ради

Повідомлення для ЗМІ

Голова Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Борис Холод зустрівся з Послом Європейського Союзу, Головою Представництва Європейської Комісії в Україні паном Андре Ванавербеком.

На зустрічі були обговорені питання взаємоспівпраці структур Євросоюзу та Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення у розбудові телевізійного і радіопростору нашої держави відповідно до вимог Європейського Союзу.

Зокрема, Сторони домовились про розробку спільної Програми співробітництва Національної ради і Європейського союзу на основі Угоди про партнерство та Співробітництво між Україною і ЄС.

Посол Європейського Союзу в Україні пан Андре Ванавербек висловився за надання Національній раді всебічного сприяння з метою ознайомлення з досвідом діяльності у сфері телебачення і радіомовлення країнам-членів ЄС. З цією метою Програмою співробітництва передбачатимуться проведення семінарів, створення спільних робочих груп, організація стажувань та інших заходів, спрямованих на залучення українських спеціалістів до співробітництва у сфері телебачення і радіомовлення з відповідними європейськими структурами.