Прес-служба Національної ради, 15.05.2001 р., 16:30

Заява

українських теле- та радіокомпаній на підтримку діяльності Національної ради України

з питань телебачення та радіомовлення

Останнім часом діяльність Національної ради з питань телебачення та радіомовлення піддається різкій публічній критиці з боку ряду українських політиків та деяких наших колег. Ми, керівники всеукраїнських телевізійних та радіокомпаній, не можемо не висловити стурбованості невиправданою, на наш погляд, кампанією нападок на членів Нацради та результати їхньої роботи.

Нам є з чим порівнювати. На відміну від своїх попередників нинішній склад Нацради при всіх своїх недоліках та проблемах вперше намагається дотримуватися принципів прозорості та об’єктивності при прийнятті важливих рішень, враховувати позитивний світовий досвід та завжди відкритий до критики.

Ми вбачаємо у діях, направлених проти Нацради явний політичний підтекст, а за компаніями, яким Нарада не продовжила термін дії ліцензії, постаті конкретних політиків, зацікавлених у використанні ЗМІ під час майбутньої передвиборчої парламентської кампанії. У жодній європейській країні не існує такої кількості (понад 700) теле- та радіокомпаній, оскільки ринок не витримує таких витрат. Це при тому, що в Україні - чи не найнижчий в Європі рекламний ринок. Теле- та радіокомпанії, які сьогодні звинувачують Нацраду у смертних гріхах, переважно займалися ретрансляцією закордонних мовників, а якість їхнього продукту не витримувала жодної критики.

Ми намагаємось діяльністю наших теле-радіокомпаній довести можливість існування в Україні цивілізованого ринку без втручання в його діяльність політичних складових. У зв’язку з цим ми оголошуємо ініціативу створення організації, яка має об’єднати національні та мережеві недержавні теле- та радіокомпанії та яка повинна стати на захисті їхніх інтересів та запобігти втручанню в діяльність ЗМІ політичних та адміністративних чинників.

Цією заявою ми висловлюємо підтримку Національній раді з питань телебачення та радіомовлення та її діяльності, направленої на становлення професійного порядку в телерадіопросторі України та дотримання законності, цивілізованого розвитку вітчизняного теле- та радіо ринку.

Від:

Радіокомпанії “Довіра” С. Сай-Боднар

Телекомпанії “Інтер” В. Ряшин

Телекомпанії ICTV О.Богуцький

Телекомпанії “Новий канал” О.Ткаченко

Радіокомпанії “Наше радіо” А.Волков

Телекомпанії СТБ О.Федун

Національної телекомпанії України В.Долганов


 

    Підсумки першої Національної премії України у галузі телебачення "Телетріумф"

    Прес-реліз

    25 квітня 2001 року у Національному палаці "Україна" відбулася перша урочиста церемонія нагородження Національної премії України у галузі телебачення "Телетріумф" за підсумками 2000 року. На здобуття Премії було подано 115 заявок від 51 телевізійної організації України, які боролися за Премію у 14-ти номінаціях. Лауреатів Премії визначила Експертна Рада (склад Експертної Ради за адресою в Інтернеті http://www.teletriumph.org.ua/page4.html ). Нагороджували переможців відомі особистості: ерудит та телеведучий Борис Бурда; легендарний воротар київського "Динамо" Віктор Чанов; народний артист України Богдан Бенюк; заслужені артисти України Олександр Пономарьов та Наталя Могилевська; один з найдосвідченіших операторів України Юрій Федоров; народний артист України, режисер-постановник вітчизняних серіалів "Народжена революцією", "Війна", "Кармелюк" Григорій Кохан; письменниця, лауреат премії ім. Корнійчука Валерія Врублевська; головний дизайнер та генеральний директор будинку моди "Ольга Сімонова" Ольга та Володимир Сімонови; президент концерну радіомовлення, радіозв'язку та телебачення Валерій Юрченко; народний артист України Анатолій Матвійчук; визнаний вітчизняний фахівець з public relations, доктор філологічних наук Георгій Почепцов; заступник Голови Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Віктор Лешик; перший заступник Голови Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Микита Потураєв; Голова Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Борис Холод.

    У шоу-програмі церемонії взяли участь: балет "А-6", Асія Ахат, Наталя Могилевська, команда КВН "Три товстуни", Марта Спіженко у супроводі дитячого танцювального колективу "Україна". За подіями на сцені глядачі мали змогу спостерігати з трьох великих екранів.

    Найяскравішим шоу церемонії став так званий "Парад логотипів", котрим командувала чарівна Асія Ахат. Скрипалька виступила з прем'єрою композиції "Адам і Єва" (композитор та аранжувальник Сергій Круценко). Її виступ супроводжувало оригінальне лазерне шоу, яке теж було запрезентоване в Україні вперше. Гаму своїх можливостей лазерне шоу продемонструвало також у композиції "Гімн музиці". Провела церемонію досвідчений диктор українського телебачення Тетяна Цимбал.

Підсумкова таблиця Премії "Телетріумф"

Назва номінації

Заявник та назва телевізійного твору

Регіон

Кіл-ть балів

Інформаційна програма - загальнонаціональні новини

ЗАТ "Новий канал" - Інформаційний випуск новин "Репортер"

м.Київ

150

 

Телеканал 1+1 - Телевізійна служба новин

м.Київ

131

 

МК ТРК (ICTV) (продакшн ДП ТРК ТВО "Телефабрика") - Програма "Факти"

м.Київ

95

 

АОЗТ "Українська незалежна ТВ-корпорація" (Загальнонаціональний телеканал "Інтер - "Подробиці тижня"

м.Київ

61

Місцеві новини (щоденні регіональні випуски)

Чернівецька асоціація комерційного телебачення "ТВА" - Інформаційна програма "Теми дня"

Чернівецька обл.

84

 

ТО "11 канал" - Передача "Новости 11 канала"

Дніпропетровська обл.

72

 

АОЗТ "Українська незалежна ТВ-корпорація" Загальнонаціональний телеканал "Інтер" - Інформаційно-публіцистична програма "Городские новости"

м.Київ

68

 

ДТРК "Крим", редакція інф.-аналіт. програм "12 минут новостей" - Програма "12 минут новостей"

АР Крим

45

 

ТК "3-Студія" - "Місцеві новини"

Івано-Франківська обл.

40

 

ЗАТ "ТК Ютар" - Інформаційна програма "Новини"

м.Київ

33

 

ТОВ ТК "Іштар" - Вінницька служба інформації "Всі Новини"

Вінницька обл.

19

 

ДП Інформаційне агентство "Харьковские новости" - Інформаційна програма "Харьковские новости"

Харківська обл.

18

 

Регіональна інформаційно-аналітична компанія "РІАК-інформ" - Програма "Ко времени"

Одеська обл.

17

 

ТК "Новий Донбас" - Програма "Резюме"

Донецька обл.

12

 

Дочірнє підприємство АТ "ТК АРТ", Рекламно-інформаційне агентство "АРТ" - Інформаційна програма "Новини"

Одеська обл.

10

 

Херсонська ОДТРК - Інформаційна програма "Починайте день з нами"

Херсонська обл.

9

 

Луганська ОДТРК - Інформаційна програма "Події"

Луганська обл.

8

 

Регіональна ТК "РТК-Хуст" - Передача "Тиждень-Інформ"

Закарпатська обл.

3

 

ТОВ ТК "Автор ТВ" - Програма місцевих новин "Вчора, сьогодні, завтра"

Дніпропетровська обл.

3

 

ЗАТ ТРК "МТВ-плюс" - Інформаційна програма "Новости"

Запорізька обл.

1

 

Обласне обєднання "Луганське кабельне телебачення" - Інформаційна програма "Вісті"

Луганська обл.

1

Телевізійне шоу

ЗАТ "Новий канал", Інформаційно-розважальна програма "Підйом" - Ранкова інформаційно-розважальна програма "Підйом"

м.Київ

99

 

Телеканал 1+1 - "Без Табу з Ольгою Герасим'юк"

м.Київ

89

 

Телеканал 1+1 - "Без Табу з Миколою Вереснем"

м.Київ

56

 

АТЗТ "Українська незалежна ТВ-корпорація" - Особенности интернационального Нового года

м.Київ

43

 

Міжрегіональна корпорація "Фільммаркет" (спільно з ТК "ТЕТ") - Програма "Я - памятник себе..."

м.Київ

38

 

Національна телерадіокомпанія України - Програма "Ток-ринг"

м.Київ

25

 

Студія ТВ+ - Передача "Новини для родини"

м.Київ

22

 

АТЗТ "Українська незалежна ТВ-корпорація" - "Показуха"

м.Київ

21

 

Національна телерадіокомпанія України - Програма "Надвечір'я"

м.Київ

19

 

ТОВ "ТРК Клас" - Розважальна програма "Всяко-Разно"

Донецька обл.

18

 

ПП "Студія Стиль", м. Дніпропетровськ - "Політпивбар"

Дніпропетровська обл.

9

Музика на телебаченні

АТЗТ "Українська незалежна ТВ-корпорація" - Програма "Мелорама"

м.Київ

82

 

Телеканал 1+1 - Мельничук Крахмальов, цикл "Великі перегони", саундтрек заставки

м.Київ

76

 

Музичний телеканал "О-TV" ТК "Обрій" - Відеофільм про музику на каналі

м.Київ

67

 

Національна телерадіокомпанія України - Програма "Класік-прем'єр"

м.Київ

57

 

ТК "ТЕТ" - "Тема з варіаціями"

м.Київ

51

 

ТОВ ТРК "ТТБ" - Музично-розважальна програма "М-файли"

м.Київ

46

 

ТОВ ТРК "ТТБ" - Хіт-парад "Гаряча сімка"

м.Київ

22

 

Державне комунальне підприємство "ТРК Київ" - Програма "Музичний маршрут"

м.Київ

13

 

Асоціація милосердя "Еммануїл" - Музична програма для молоді "1 в кубі"

м.Київ

6

 

ТОВ ТРК "Балінформкомпанія" - Передача "Мелодии и улыбки Черного моря"

Одеська обл.

6

 

Херсонська обласна державна ТРК - Передача "М-проект"

Херсонська обл.

2

Програма для дітей

ТК "Приват TV", ТО "Дітвора" - Дитяча програма "В гостях у Дрьоми"

Харківська обл.

151

 

Національна телерадіокомпанія України - Програма "Зірки, на сцену!"

м.Київ

46

 

Асоціація милосердя "Еммануїл" - Програма для дітей "Клуб Суперкниги"

м.Київ

38

 

Національна телерадіокомпанія України - Програма "Дитяча лінія"

м.Київ

29

 

Полтавська ДТРК "Лтава" - Пізнавальна програма для дітей "Життя дивовижних ляльок"

Полтавська обл.

28

 

Одеська ОДТРК - "Лялька - мій світ"

Одеська обл.

18

 

ТОВ ТРК "Іштар" - Дитяча християнська програми "Надія"

Вінницька обл.

16

 

Волинська ОДТРК - Програма "Мандрівка з перелесником"

Волинська обл.

15

 

ТОВ ТРК "Балінформкомпанія" - Програма "Из Румынии с любовью"

Одеська обл.

2

Науково-популярна програма

АОЗТ "Українська незалежна ТВ-корпорація" (Загальнонаціональний телеканал "Інтер - Програма "Життя тварин"

м.Київ

74

 

Телеканал 1+1 - Спецпроект Юрія Макарова "Успенський собор"

м.Київ

63

 

АОЗТ "Українська незалежна ТВ-корпорація" (Загальнонаціональний телеканал "Інтер - Програма "Планета Здоровье"

м.Київ

52

 

ЗАТ "Міжнародний Медіа Центр - СТБ" - Передача "Хібакуші"

м.Київ

45

 

ТК "ТЕТ" - "Ім'я" (Пащенко Євген)

м.Київ

39

 

Приватне підприємство "Сімя" - "Семья от А до Я"

Харківська обл.

32

 

ТОВ "СТС" - Економічна телевізійна програма "Реальний сектор"

м.Київ

29

 

Академія мистецтв України та ЗАТ "Телекомпанія ТЕТ" - Телепрограма "Академік М.Ф.Колесса" з циклу "Академіки. Життя в мистецтві"

м.Київ

19

 

Запорізька ОДТРК - Телепрограма "На долині туман"

Запорізька обл.

19

 

Регіональна інформаційно-аналітична компанія "РІАК-інформ" та ЗАТ "Європродукт" - Щотижнева програма "Антошка"

Одеська обл.

13

 

ТРК "Стерх" - Передача "Просто собака"

Дніпропетровська обл.

10

 

Регіональна інформаційно-аналітична компанія "РІАК-інформ" - Науково-популярна програма "Не случайно"

Одеська обл.

10

 

Телекомпанія "Хортиця" - Передача "Аспект"

Запорізька обл.

10

 

Національна телерадіокомпанія України - програма циклу "Урок для вчителя" "Отчий дім" (1 і 2 частини)

м.Київ

8

 

ЗАТ "Телескоп" - Олізар Густав, "Кресы"

Житомирська обл.

5

 

ТОВ "ТРК Рівне 1" - Науково-популярна програма "Місторія"

Рівненська обл.

4

Гумористична програма

АОЗТ "Українська незалежна ТВ-корпорація" (Загальнонаціональний телеканал "Інтер - Програма "Джентельмен-шоу"

м.Київ

92

 

Телеканал 1+1 - Гумористична програма "Комедійний квартет"

м.Київ

79

 

АТЗТ "Українська незалежна ТВ-корпорація" - Клуб "Золотий гусак"

м.Київ

75

 

АТЗТ "Українська незалежна ТВ-корпорація" - "Особенности национального застолья"

м.Київ

41

Ведучий інформаційної програми

Телеканал 1+1 - Мазур Алла Григорівна, ТСН

м.Київ

93

 

АОЗТ "Українська незалежна ТВ-корпорація" (Загальнонаціональний телеканал "Інтер" - Цаплієнко Андрій Юрійович (програми "N-кілометр")

м.Київ

77

 

МК ТРК (ICTV) (продакшн ДП ТРК ТВО "Телефабрика") - Фроляк Олена Юріївна, ("Факти")

м.Київ

66

 

ЗАТ "Новий канал" - Найда Іванна Анатоліївна, Шевченко Андрій Віталійович (передача "Репортер")

м.Київ

65

 

Телеканал 1+1 - Добровольська Людмила Георгіївна, ТСН

м.Київ

49

 

ТК "ТЕТ" - Канішевський Микола Дмитрович, ведучий "Вісті тижня"

м.Київ

45

 

Телеканал 1+1 - Терещенко Олесь Володимирович, ТСН

м.Київ

31

 

Приватне підприємство "Монітор-плюс" - Шах Євген Михайлович, "Магазин на околиці"

м.Київ

18

 

ТОВ "СТС" - Кириченко Олексій Володимирович, екеномічна телепрограма "Реальний сектор"

м.Київ

9

 

ТК "3-Студія" - Катеринчук Наталя Йосипівна (передача "Новини -Тижневик")

Івано-Франківська обл.

7

Репортер

МК ТРК (ICTV) (продакшн ДП ТРК ТВО "Телефабрика") - Шевченко Артем Валерійович, програма "День сьомий", нарис "Роми"

м.Київ

104

 

Телеканал 1+1 - Опаленик Роберт Миронович, сюжети ТСН

м.Київ

83

 

АОЗТ "Українська незалежна ТВ-корпорація" (Загальнонаціональний телеканал "Інтер" - Лук'яненко Олександр Ігорович (програма "Подробиці тижня"

м.Київ

71

 

Приватне підприємство "Монітор-плюс" - Сиволап Сергій Антонович, "Околиця"

м.Київ

61

 

ЗАТ "Новий канал" - Усенко Світлана Василівна, сюжет "Коров'ячий сказ"

м.Київ

38

 

ЗАТ "Новий канал" - Павлюк Володимир Йосипович (сюжет "Голуби")

м.Київ

36

 

Черкаська ОДТРК - Вінярський Степан Володимировч (передача "Одна лише мить")

Черкаська обл.

18

Спортивний коментатор, ведучий спортивної програми

Телеканал 1+1 - Зінченко Євген Сергійович, ведучий ТСН-Спорт

м.Київ

99

 

Науково-виробниче обєднання "Поверхность" - Джулай Дмитро Миколайович, "Футбол, англійська прем'єр ліга"

м.Київ

89

 

ЗАТ "Новий канал" - Маргієв Олексій Михайлович, Таран Лідія Анатоліївна

м.Київ

87

 

ЗАТ ТРК "МТВ-плюс" - Кадемін Роман Сергійович, щотижнева програма "Такова спортивная жизнь"

Запорізька обл.

36

 

Науково-виробниче обєднання "Поверхность" - Босянок Денис Миколайович (огляд матчів НХЛ. Хокей)

м.Київ

30

 

Науково-виробниче обєднання "Поверхность" - Гендлін Володимир Ілліч ( бокс за участю братів Кличко, і т. ін.)

м.Київ

29

Сценарист телепрограми

Телеканал 1+1 - Джангіров Дмитро Георгійович, Зайцев Валерій Євгенович, пр. "Гамлет" сер. "Великі перегони"

м.Київ

137

 

АТЗТ "Магнолія-ТВ" - Горовий Руслан Володимирович (передача Телевізійна патрульна служба "Ситуація")

м.Київ

81

 

ЗАТ "Новий канал" - Гнедаш Тетяна Олександрівна ( передача"Нічний підйом або Новий рік по-Новому")

м.Київ

77

 

ЗАТ Регіональна ТК "Тоніс-центр" - Чапай Володимир Вячеславович, програма "Доживем до понедельника"

Харківська обл.

60

 

ТОВ ТРК "ТТБ" - Лебідь Олег Зінов'євич, "М-файли"

м.Київ

49

Режисер телепрограми

Телеканал 1+1 - Матешко Анатолій Миколайович , "День народження Буржуя"

м.Київ

147

 

ТОВ ТРК "ТТБ" - Карпова Ірина Вікторівна, "М-файли"

м.Київ

54

 

Національна телерадіокомпанія України - Одинець Олексій Сергійович, відеофільм "Хто ми? (Наша Україна)"

м.Київ

51

 

Державне комунальне підприємство "ТРК Київ" - Міллер Тетяна Василівна, режисер програми "Телепрес-клуб"

м.Київ

43

 

Київська ДРТРК - Вересоцький Юрій Олексійович, автор, ведучий, режисер програми "Автографи"

м.Київ

26

 

Самовисування - Данилов Володимир Володимирович, Телевізійний фільм "Шлях до Олімпу"

АР Крим

23

 

ТОВ ТРК "Балінформкомпанія" - Адаменко Камелія Михайлівна, режисер програми "І на землі залиши свій слід"

Одеська обл.

14

Оператор телепрограми

АОЗТ "Українська незалежна ТВ-корпорація" (Загальнонаціональний телеканал "Інтер" - Орлянкін Олег Валентинович (програма "Уїк-енд")

м.Київ

147

 

Телеканал 1+1 - Нестеренко Андрій Валентинович, "Версії Ольги Герасим'юк"

м.Київ

134

 

ТОВ ТРК "ТТБ" - Сов'як-Круковський Володимир Ігоревич, "М-файли"

м.Київ

72

 

ТОВ ТРК "Балінформкомпанія" - Балагула Юрій Ігорович (передача "Хроніка стихійного лиха")

Одеська обл.

44

Телевізійний дизайн

Телеканал 1+1 - Дизайн каналу 1+1

м.Київ

173

 

МК ТРК (ICTV) (продакшн ДП ТРК ТВО "Телефабрика") - заставки (4 шт), привітання, оформлення анонсів

м.Київ

109

 

Музичний телеканал "О-TV" ТК "Обрій" - Дизайн телеканалу

м.Київ

95

Жирним шрифтом виділені переможці номінацій. Засновник Премії — Національна Рада України з питань телебачення та радіомовлення. Організатор церемонії та оператор проведення Премії — ЗАТ "Таврійські Ігри". З усіх додаткових питань звертайтесь до координатора Премії Ігоря Шпилія: т.236-17-44, факс: 216-70-06, е-mail: